Prečo SSL certifikát?

Chráni informácie a súkromie Vašich klientov a návštevníkov

Online marketing ssl certifikát Trenčín, Prievidza, Bánovce nad Bebravou

Ako je nám všetkým dobre známe, internet bol navrhnutý tak, aby bol otvorenou sieťou. Len v roku 2017 používalo internet 85 % populácie Slovenska na domáce využitie, preto je namieste, ak sa nám vynára otázka „Ako zabezpečiť naše browsovanie“ po internete?“ Predsa len chceme aby naše prihlásenia, správy, vyhľadávania, podania formulárov, transakcie a ďalšie, boli šifrované a chránené pred prípadnými „odposluchmi.“ Práve na tento účel nám slúži SSL protokol (Secure Socket Layer). Je to široko implementovaný bezpečnostný prvok, ktorý šifruje všetky dáta, ktoré prechádzajú medzi prehliadačom a webovým serverom, pričom tento prenos údajov je súkromný a bezpečný. SSL certifikát je aktivovaný/platný, keď je prenos na webovej lokalite odosielaný cez https namiesto http (pridanie prvku Secure).

Ako sa dá zistiť či má daná stránka SSL certifikát? Na to, aby užívatelia vedeli, že sa pripájajú práve k takto chráneným webovým stránkam, slúžia tri bezpečnostné a identifikačné indikátory:

ssl certifikát 

  1. v paneli s webovou adresou prehliadača sa zobrazí „bezpečnostný zámok“
  2. v prípade, že webová lokalita používa SSL certifikát  rozšíreného overenia, názov spoločnosti sa zobrazí v paneli s adresou prehliadača
  3. http sa zmení na https

Uvediem aj tri presvedčivé dôvody, prečo je naozaj potrebné mať na Vašej webovej stránke SSL certifikát.

Chráni informácie a súkromie Vašich klientov a návštevníkov

Pri používaní Vašej stránky zákazníci s Vami zdieľajú značné množstvo osobných údajov, ako napríklad: používateľské mená, heslá, adresy, dátumy narodenia, údaje o kreditných kartách, lokáciu a mnoho iného. Skrz tieto fakty by malo byť Vašou povinnosťou dostatočne zabezpečiť Vašu webovú stránku, aby všetky údaje zostali zabezpečené a chránené.

HTTPS sa stáva SEO rozhodujúcim faktorom

V lete 2014 spoločnosť Google oznámila, že prítomnosť certifikátu SSL a používanie https sa stáva rozhodujúcim faktorom vo výsledkoch vyhľadávania. Jednoduchšie povedané, okrem iných faktorov, je zabezpečenie webstránky jedno z tých najdôležitejších pri hľadaní na webe. Vždy sa Vám na prvých priečkach vyhľadávania zobrazia iba tie stránky, ktoré majú SSL certifikát.

Nezabezpečené stránky budú označené a „zahanbená“

Nástupom najnovšej verzie Chromu 68 (júl 2018) sú všetky http stánky označované ako „nesprávne“. To znamená, že ak pri názve Vašej domény spotrebiteľ zbadá poznámku „nie je zabezpečené“, nemusíme byť práve experti na správanie sa spotrebiteľov a je nám jasné, že danú stránku rozhodne pokúšať nebude. Pri ohromujúcich 60 % potencionálnych zákazníkov, ktorí používajú prehliadač Chrome, nemožno ignorovať prípadný vplyv na Vaše podnikanie.

Nutnosť používania certifikátu SSL je častokrát vystavovaná kritike – najmä pre jeho vyššiu ceny. Na trhu však už dnes existuje mnoho poskytovateľ a za rôzne ceny.Zabezpečte svoju stránku SSL certifikátom

Zastihnete nás na čísle
+421 908 552 482
info@digitalreach.sk

Zavolajte nám kedykoľvek medzi
08:00 – 16:00 Každý pondelok až piatok 

Zastavte sa u nás na kávu

Prievidza | Bánovce n/B | Trenčín