lgoo digitalreach

10 najlepších bezplatných generátorov obrázkov AI

Neviete nájsť vhodný obrázok k svojmu projektu? Ak si obrázky sťahujete z databáz, môžu sa opakovať. Ak ich vytvárate svojpomocne, môžu pôsobiť neprofesionálne. Čo tak získať kvalitné obrázky zadarmo? Použite AI generátory obrázkov.

Čo je AI generátor obrázkov

AI generátor (z angl. „ArtificialIntelligence“ – umelá inteligencia) je nástroj, ktorý generuje rôzne druhy umenia a obrázkov, a to len prostredníctvom textových výziev. Získať tak môžete AI obrázky, maľby, grafiku a rôzne digitálne umelecké diela, vytvorené použitím algoritmov AI. Prácu za vás urobí umelá inteligencia, ktorá analyzuje textový vstup a tým oživí vašu predstavivosť!

Ako si vybrať vhodný AI generátor

Obrázky s umelou inteligenciou, AI grafika alebo maľby sú dostupné s použitím viacerých generátorov umenia. Ako si vybrať ten naj? Podľa týchto kritérií:

 1. Kvalita výstupu. Zadajte viacerým generátorom rovnakú výzvu a vyhodnoťte, ktorý výstup je pre vás najlepší.
 2. Jednoduchosť použitia. Napr. proces registrácie, ľahko pochopiteľné používateľské prostredie alebo čas, za ktorý je výstup vygenerovaný.
 3. Možnosti prispôsobenia.Existuje viacero variácií výstupov a tiež viac štýlov umenia?
 4. Autorské práva. Má nástroj licenciu na vytváranie a distribúciu obrázkov, ktoré vytvára? Môžete používať vygenerované obrázky v komerčných projektoch?
 5. Akú technológiu generátor používa? Najčastejšie je to tzv. hlboké učenie“ a algoritmy strojového učenia.

Všetky potrebné kritériá spĺňajú nasledujúce generátory:

 1. Bing Image Creator. Platforma na generovanie AI umenia, ktorú priniesla v marci 2023 spoločnosť Microsoft. Generuje vysokokvalitné obrázky a dokonca aj logá prostredníctvom textových výziev. Pre použitie sa v Bing Image Creator prihláste pomocou svojho konta Microsoft. Zadajte ľubovoľnú textovú výzvu a môžete zdieľať, ukladať a sťahovať vygenerované obrázky.
 2. Leonardo AI. Vytvára úžasné vizuály v priebehu sekúnd. Bezplatne sa zaregistrujte, vyberte si štýl obrázka, vylúčte niektoré prvky podľa svojich požiadaviek a získate vysoko relevantné a kvalitné AI umenie.
 3. Clipdrop. Generuje obrázky v reálnom čase. Keď píšete výzvu, obrázok sa neustále mení a aktualizuje. Avšak v bezplatnej verzii je Clipdrop obmedzený. Pre pokročilejšie funkcie musíte prejsť na verziu Pro. Zadarmo môžete napríklad odstraňovať pozadie, orezávať, osvetľovať, čistiť, či inak upravovať obrázky. 
 4. Dall.E. Má schopnosť vytvárať digitálne obrázky a umenie pomocou textových výziev v prirodzenom jazyku. Stačí sa prihlásiť do svojho OpenAI účtu, zadať dopyt do vyhľadávacieho panela a stačiť „generovať“.
 5. BlueWillow.Aby ste ho mohli používať, musíte sa pripojiť k ich serveru Discord. Avšak získate neobmedzené vytváranie realistických obrázkov.
 6. Adobe Firefly. Platforma na generovanie obrázkov, ktorá vám pomôže bezplatne vytvárať kreatívne a jedinečné obrázky AI. Ak chcete používať Firefly, musíte mať účet Adobe.
 7. Dream By Wombo. Stačí sa bezplatne zaregistrovať a zadávať svoje výzvy do vyhľadávacieho panela. Vybrať si môžete z viacerých štýlov obrázkov. Existuje tiež mobilná aplikácia pre Android a iPhone.
 8. Crayon. Ponúka neobmedzené generovanie obrázkov zdarma, pričom nie je nutná ani registrácia. Stačí zadať textovú výzvu a zvoliť, či máte záujem o umenie, kresbu alebo fotku.
 9. NightCafe. Po registrácii získate niekoľko bezplatných kreditov na generovanie obrázkov zdarma. Kvalita je slušná, no sú dostupné aj lepšie generátory zdarma.
 10. Canva Text to Image. Populárna online platforma pre grafické návrhy – od príspevkov na sociálne siete a videá, až po logá, reklamy, bannery, životopisy a ďalšie. Čím podrobnejšiu textovú výzvu zadáte, tým bude výstup kvalitnejší.

Každý zo spomínaných nástrojov je na generovanie AI umenia vynikajúci, no k favoritom patria asi Leonardo AI, BlueWillow a Bing Image Creator. Vyskúšajte si, ktorý z nich bude pre váš marketing, grafický dizajn, či akúkoľvek inú tvorbu obsahu, ideálny!

Dominika

Manažment | copywriting

Social media špecialistka a copywrigterka tímu Digitalreach

Newsletter

Zanechajte nám prosím svoj email, aby ste dostali vždy čerstvé novinky z online sveta.

Najlepšie články

+421 908 552 482
info@digitalreach.sk

Zavolajte nám kedykoľvek medzi 08:00 – 16:00 Každý pondelok až piatok

Pozývame vás
na kávu

Pôsobíme na celom Slovensku so sídlom v Trenčianskom Kraji.

info@digitalreach.sk

2023 digitalreach.sk All Rights Reserved