lgoo digitalreach

Ako nastaviť filtrovanie vo WordPresse

Ako nastaviť filtrovanie vo WordPresse

Radi by sme vám predstavili spôsob, ako umožniť návštevníkom vášho WordPress webu filtrovať príspevky a stránky podľa rôznych kritérií. Táto funkcia je užitočná, ak chcete poskytnúť používateľom rýchle a efektívne spôsoby vyhľadávania obsahu, ktorý ich zaujíma. Nižšie nájdete postup, ako to dosiahnuť.

Zapnúť filtrovanie obsahu na WordPress defaultne ponúka triedenie obsahu pomocou kategórií a značiek (tagov), aby bolo ľahšie nájsť relevantný obsah. Napriek tomu, používatelia môžu zobraziť iba jeden typ kategórie, značky alebo typu príspevku naraz. Ak by ste chceli umožniť viacnásobné výbery a podrobnejšie filtrovanie, môžete nasledovať tieto kroky:

1. Inštalácia pluginu “Vyhľadať&Filtrovať”

Najskôr budete potrebovať tento plugin, ktorý umožňuje rozsiahlejšie filtrovanie obsahu. Nájdete ho vašom admine “PRIDAŤ NOVÝ PLUGIN” – WordPress. Po inštalácii a aktivácii nájdete novú položku v hlavnom (ľavom) menu nazvanú “Search and filter”.

Plugin Search and Filter

2. Pridanie filtrovacích možností

Tento doplnok umožňuje používať skratku (shortcode) na zobrazenie filtrovacích možností priamo vo vašich príspevkoch, stránkach alebo widgetoch. Napríklad:
csharp

[Searchandfilter fields=”hľadať, kategórie, post_tag”]

Tento kód zobrazí pole na vyhľadávanie a možnosti filtrovania podľa kategórií a značiek. Môžete prispôsobiť tieto parametre podľa potreby.

Shortcode pluginu Search and Filter

3. Rozširujte možnosti filtrovania

Doplnok tiež akceptuje ďalšie parametre, ako sú typy príspevkov a dátumy zverejnenia. To vám umožní ešte presnejšie filtrovanie obsahu.

4. Vlastné nastavenia filtrovania

Ak chcete ponúknuť používateľom ešte presnejšiu kontrolu, môžete pridať začiarkavacie políčka namiesto rozbaľovacích zoznamov. Tým môžete do skratky pridať parametre pre každú možnosť filtrovania.

5. Dokumentácia a prémiové funkcie

Doplnok “Vyhľadávať a filtrovať” ponúka aj ďalšie možnosti filtrovania a prispôsobenia. Pre viac informácií a pokročilé funkcie sa odkážte na oficiálnu dokumentáciu doplnku.

Plugin Vyhľadať&Filtrovať nemá žiadne nastavenia, iba “knižnicu” príkazov, ktoré vkladáte do shortcode pre želaný efekt – fukcionalitu/parameter filtrovania.

S týmto doplnkom budete schopní poskytnúť návštevníkom vášho WordPress webu pohodlné a presné možnosti filtrovania obsahu, čo prinesie zlepšený užívateľský zážitok (UX) pri prehľadávaní obsahu na vašom webe.

Dúfame, že vám tento návod pomôže implementovať funkcionalitu filtrovania obsahu na váš WordPress web a zvýši komfort a efektívnosť návštevníkov pri hľadaní požadovaného obsahu.

Martin Digitalreach stojata fotka

Martin Jánošík

Zakladateľ | manažér

Skúsený online marketér so silným dôrazom na stratégie založené na dátach a vytváranie efektívnych online kampaní.

Newsletter

Zanechajte nám prosím svoj email, aby ste dostali vždy čerstvé novinky z online sveta.

Najlepšie články

+421 908 552 482
info@digitalreach.sk

Zavolajte nám kedykoľvek medzi 08:00 – 16:00 Každý pondelok až piatok

Pozývame vás
na kávu

Pôsobíme na celom Slovensku so sídlom v Trenčianskom Kraji.

info@digitalreach.sk

2023 digitalreach.sk All Rights Reserved