Ako implementovať GA4 na WordPresse?

Google analytics 4 a wordpress

Keďže verzia Google Analytics Universal (3) končí v júli 2023, ideálne je už v predstihu inštalovať GA4. Po inštalácii Google Analytics 4 do WordPressu môžete sledovať štatistiky priamo z administrácie webu. Ako na inštaláciu?

Ako implementovať GA4 na WordPresse?

GA4 je nástroj ideálny pre pokročilých používateľov. Jeho veľkou výhodou je však zbieranie dát priamo z e-shopu/webu a teoreticky aj od návštevníkov, ktorí neprijmú cookies.

Poďme teda k implementácii. Ak máte firemné webstránky alebo e-shop na WordPresse, na implementáciu Google Analytics 4 existuje jednoduché riešenie, a to plugin.

Prečítajte si:

Google Analytics Universal končí. Aké sú alternatívy?

Aký je proces?

V prvom rade je však potrebné aktivovať GA4 v aplikácii Google Analytics. Po aktivácii v aplikácii, ktorú zvládnete na jeden klik, vygenerujete kód v tvare GA4….. Kód vložíte do pluginu a nakoniec vytvoríte STREAM (podľa obrázka nižšie).

Aktivácia GA4 - generovanie ID

Tento plugin je user friendly, takže si s ním veľmi jednoducho poradíte. Čo je dôležité, je zdarma a určite bude fungovať! Mnou použitý plugin sa volá „GA4WP: Google Analytics for WordPress“ (pozrite obrázok)

Plugin GA4 pre wordpress

Overená implementácia GA4 na WP blogu

Tento ideálny plugin bol dostupný už v máji 2022. To znamená, že už mesiac zbiera dáta do GA4. Aj keď je technické nastavenie jednoduché, je dôležité naučiť sa v novom prostredí a filozofii pracovať, pochopiť ho a hlavne interpretovať nové zostavy. Veľká príležitosť je aj možnosť nastavenia nových funkcionalít a udalostí.

Ako ste na tom s prechodom na Google Analytics 4 vy? Už ste ho stihli alebo potrebujete pomôcť s implementáciou? Ak áno, neváhajte nás osloviť!

Zastihnete nás na čísle
+421 908 552 482
info@digitalreach.sk

Zavolajte nám kedykoľvek medzi
08:00 – 16:00 Každý pondelok až piatok 

Zastavte sa u nás na kávu

Prievidza | Bánovce n/B | Trenčín