lgoo digitalreach

Ako implementovať GA4 na WordPresse?

Keďže verzia Google Analytics Universal (3) končí v júli 2023, ideálne je už v predstihu inštalovať GA4. Po inštalácii Google Analytics 4 do WordPressu môžete sledovať štatistiky priamo z administrácie webu. Ako na inštaláciu?

 

Ako implementovať GA4 na WordPresse?

GA4 je nástroj ideálny pre pokročilých používateľov. Jeho veľkou výhodou je však zbieranie dát priamo z e-shopu/webu a teoreticky aj od návštevníkov, ktorí neprijmú cookies.

Poďme teda k implementácii. Ak máte firemné webstránky alebo e-shop na WordPresse, na implementáciu Google Analytics 4 existuje jednoduché riešenie, a to plugin.

 

Aký je proces?

V prvom rade je však potrebné aktivovať GA4 v aplikácii Google Analytics. Po aktivácii v aplikácii, ktorú zvládnete na jeden klik, vygenerujete kód v tvare GA4….. Kód vložíte do pluginu a nakoniec vytvoríte STREAM (podľa obrázka nižšie).

Aktivácia GA4 – generovanie ID
Tento plugin je user friendly, takže si s ním veľmi jednoducho poradíte. Čo je dôležité, je zdarma a určite bude fungovať! Mnou použitý plugin sa volá „GA4WP: Google Analytics for WordPress“ (pozrite obrázok)

Plugin GA4 pre wordpress

Overená implementácia GA4 na WP blogu

Tento ideálny plugin bol dostupný už v máji 2022. To znamená, že už mesiac zbiera dáta do GA4. Aj keď je technické nastavenie jednoduché, je dôležité naučiť sa v novom prostredí a filozofii pracovať, pochopiť ho a hlavne interpretovať nové zostavy. Veľká príležitosť je aj možnosť nastavenia nových funkcionalít a udalostí.

Ako ste na tom s prechodom na Google Analytics 4 vy? Už ste ho stihli alebo potrebujete pomôcť s implementáciou? Ak áno, neváhajte nás osloviť!

Martin Digitalreach stojata fotka

Martin Jánošík

Zakladateľ | manažér

Skúsený online marketér so silným dôrazom na stratégie založené na dátach a vytváranie efektívnych online kampaní.

Newsletter

Zanechajte nám prosím svoj email, aby ste dostali vždy čerstvé novinky z online sveta.

Najlepšie články

+421 908 552 482
info@digitalreach.sk

Zavolajte nám kedykoľvek medzi 08:00 – 16:00 Každý pondelok až piatok

Pozývame vás
na kávu

Pôsobíme na celom Slovensku so sídlom v Trenčianskom Kraji.

info@digitalreach.sk

2023 digitalreach.sk All Rights Reserved